| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | On/Off |
| Output Current | 500 mA |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Operating Supply Current | 3.5 mA |
| Logic Function | AND |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V to 15 V |
| Load Voltage | 2.5 V to 15 V |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC |
| Applications | Fan Motor Driver |
| Chemistry/Technology | Power MOSFET |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Low Side |
Stock: 611
Distributors
pcbx
Unit Price$0.48874
Ext.Price$0.48874
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.48874 | $0.48874 |
| 10 | $0.38774 | $3.87740 |
| 25 | $0.35365 | $8.84125 |
| 50 | $0.32256 | $16.12800 |
| 100 | $0.29420 | $29.42000 |
| 300 | $0.28192 | $84.57600 |
| 500 | $0.27015 | $135.07500 |
| 1000 | $0.25521 | $255.21000 |
